کریر یا باربری یکی از انواع روش های حمل و نقل است که برای حمل وجابجایی کالا به کار می‌رود. در واقع، کریر به معنای حمل و نقل مستقیم از مبدأ به مقصد می‌باشد.

این فرایند توسط حمل کننده یا متصدی حمل بار (بصورت حقیقی یا حقوقی) انجام می شود. در حال حاضر شرکت های زیادی از جمله شرکت های هوایی، کشتیرانی و باربری دریایی ، ریلی و جاده ای در زمینه فعالیت کریری مشغول فعالیت هستند.

مزایای حمل بار با شرکت های کریری چیست؟

اگر شما هم در زمینه صادرات و واردات فعالیت می کنید می توانید با بستن قرارداد با شخص یا شرکت های کریر حمل و نقل، مسئولیت جابجایی کالای خود را به آن واگذار کنید.

حوزه اختیارات این شرکت ها بر اساس قانون و مقررات داخلی هر کشور، قواعد بین المللی و کنوانسیون های مختلفی تعیین می شود. در هر حال جابجایی بار با شرکت های کریری مزایای زیادی برای شما به عنوان مشتری دارد از جمله:

  • حمل و نقل در این روش به طور معمول برای تحویل به موقع کالا در زمان تعیین شده، با سرعت بالایی انجام می شود.
  • به دلیل ارتباط مستقیمی که از باربری میان مبدأ و مقصد تعریف شده است می توانید از امنیت روش حمل بار با کریر حمل و نقل مطمئن باشید.
  • فرقی نمی کند حجم بار شما چقدر است. شرکت های کریری امکان حمل بار کم تا تعداد زیادی از کالاها و همچنین بارهای سنگینی که به دلیل طولانی بودن مسیر، از طریق روش های دیگر قابل حمل نیستند را فراهم کرده است.

البته در کنار مزایای فعالیت کریری، یکی از محدودیت‌های این روش هزینه‌ی بالای آن نسبت به سایر روش های حمل و نقل است.

تفاوت فورواردر با کریر چیست؟

اگر در حوزه تجارت فعالیت می کنید و با باربری های بین المللی سروکار دارید احتمالا در کنار واژه کریر اصطلاح کریر نیز به گوشتان خورده است. آشنایی با فورواردر به درک بهتر مفهوم کریر کمک و پاسخ کریر چیست را کامل تر می کند.

شرکت‌های کریر و شرکت‌های فورواردر، هر دو در حوزه حمل و نقل کالا مشغول به فعالیت هستند، اما هر یک از این شرکت‌ها با رویکردی خاص، خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند. پس در ادامه مطلب به تفاوت این دو روش در حوزه حمل و نقل می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *